Penalltia e Kejn, ish-mbrojtësi i Anglisë: Nuk duhej akorduar 11-metërsh, është skandaloze

penalltia e kejn ish mbrojtesi i anglise nuk duhej akorduar 11 metersh eshte skandalozeHolanda u eliminua nga Anglia në gjysmëfinalen e Europianit me shifrat 2-1.

gfdhh

Të parët që kaluan në avantazh ishin “tulipanët” por më pas “tre luanët” barazuan me Herri Kejn i cili fitoi penallti dhe më pas e shënoi gol.

Një penallti e dyshimtë për të cilën ka folur edhe ish-mbrojtësi i Anglisë dhe Mançester Junajtid, Geri Nevill.

Nga studiot ITV në Angli, ai tha: “Si mbrojtës, ky vendim i arbitrit është një turp absolut. Një vendim skandaloz për një penallti të tillë, pa marrë parasysh se kur dhe sidomos jo në një lojë kaq të rëndësishme.”

PANORAMASPORT.AL

NDIQE LIVE “PANORAMA TV” <!–

–> © Panorama.al Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts