Pentagoni konfirmon viktimat nga radhët e amerikanëve, 12 marinsa të vdekur dhe 15 të plagosur

SHBA

Sulmi me bombë afër aeroportit të Kabulit ka vrarë disa anëtarë të shërbimit amerikan.

12 pjesëtarë të shërbimit amerikan janë vrarë ndërsa 15 të tjerë kanë mbetur të plagosur në dy sulme me bombë jashtë aeroportit të Kabulit, sipas Pentagonit dhe Ministrisë së Shëndetit Publik të Afganistanit.

Një zyrtar i Ministrisë Afganistane të Shëndetit Publik i tha CNN të enjten se më shumë se 60 persona kanë vdekur dhe 140 të tjerë janë plagosur.

Ai thotë se ky është një numër “që pritet të rritet”.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.