Pentagoni: Një eksponent i Al Kaedës vritet në Siri nëpërmjet një droni amerikan

Një dron amerikan vrau një eksponent të Al Kaedës në Siri. Kështu deklaroi Pentagoni, duke nënvizuar se gjatë një bastisje u godit Abdul Hamid al-Matar.

“Largimi i këtij udhëheqësi të lartë të Al Kaedës do të rëndojë aftësinë e organizatës terroriste për të planifikuar dhe kryer sulme që kërcënojnë qytetarët amerikanë, partnerët tanë ose civilët,” tha Majori i Ushtrisë Amerikane John Rigsbee.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *