Pep Guardiola parashikon vuajtje ndaj PSG

22:00 27/09/2021

Trajneri i City nuk e di se si të ndalë sulmin e parisienëve të përbërë nga Messi-Neymar-Mbappe

Pep Guardiola e panoi se sulmi i PSG-së është i pandalshëm dhe ai pret që skuadra e tij Manchester City të vuajë në përballjen e së martës mbrëma në Ligën e Kampioneve.

I gatshëm për parisienët pritet që të jetë edhe Leo Mesi , i cili pasi mungoi në dy takimet e fundit, duket se e ka lënë pas dëmtimin.

BashkĂ« me Neymar dhe Kilian Mbappe ai pritet qĂ« tĂ« luajĂ« kundĂ«r “qytetarĂ«ve”, e kjo do tĂ« jetĂ« hera e dytĂ« qĂ« prej transferimit tĂ« argjentinasit e formimit tĂ« kĂ«saj tresheje nĂ« ofensivĂ«.

Guardiola thotĂ« se ai u befasua nga vendimi i  “Pleshtit” pĂ«r t’u larguar nga Barcelona e pĂ«r t’u transferuar nĂ« kryeqytetin francez.

“ÇfarĂ« duhet qĂ« tĂ« bĂ«jmĂ« ne? Nuk e di. Kaq shumĂ« cilĂ«si, nuk e di se si t’i ndaloj ata. JanĂ« kaq tĂ« mirĂ«, e kaq shumĂ« talent t’i bĂ«n gjĂ«rat shumĂ« tĂ« vĂ«shtira. Ne duhet qĂ« tĂ« mbrojmĂ« saktĂ«. Ky talent nuk mund tĂ« ndalet. Duhet qĂ« ta bĂ«jmĂ« si ekip, tĂ« jemi kompakt, ta ndihmojmĂ« njĂ«ri-tjetrin. E di qĂ« do tĂ« vuajmĂ«. TĂ« bĂ«hemi gati tĂ« vuajmĂ« pĂ«r 90 minuta”.

City që është kampioni në fuqi i Premier Ligës e ka mbajtur portën të paprekur në pesë takime radhazi në kampionat, ndërsa në sfidën hapëse të Ligës së Kampioneve kundër Lejpzigut pësoi tri gola.

Klan News

Burimi informacionit @TvKlan: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.