“Për çdo lot gjoba rritet e qytetarët vidhen”, Berisha për Unazën e Tiranës: Çmimi për një km, sa dyfishi për tunelin e Krrabës

Ish-kryeministri Sali Berisha është shprehur përmes një postimi në rrjetet sociale se në projektin e Unazës së Tiranës ka pasur vjedhje pa sosur.

Berisha shprehet se kjo rrugë prej 10 vitesh nuk ka përfunduar, pasi prej vitit 2013 për çdo lot të saj “gjoba rritet dhe qytetarët vidhen”.

Ai shtoi se çmimi i ndërtimit të një kilometri të saj është pothuajse sa dyfishi i një kilometri në tunelin e Krrabës.

Postimi i plotë:

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts