Për herë të parë Apple do të lejojë klientët të rregullojnë vetë iPhone

15:01 19/11/2021

Gjigandi i teknologjisë Apple ka njoftuar se për herë të parë do të lejojë klientët e saj që të rregullojnë vetë telefonat e tyre iPhone nëse dëshirojnë.

Apple do të mundësojë vetëriparimin duke lejuar aksesin në pjesët origjinale të iPhone.

Kjo skemë e re do të nisë fillimisht në Shtetet e Bashkuara të Amerikës në vitin 2022, dhe më pas do të vijojë në shtete të tjera.

Fillimisht, pjesët për vetëriparimin e iPhone do të jenë të disponueshme për modelet iPhone 12 dhe 13.

Kështu, klientët do të kenë mundësinë që të riparojnë vetë ekranin e iPhone, kamerën dhe baterinë.

Si pjesë e kësaj politike të re të kompanisë, Apple do të hapë një dyqan të ri online ku klientët mund të porosisin pjesët e këmbimit dhe çdo mjet tjetër që do të kërkohet.

Kurse ata klientët të cilët do të kthejnë pas për riciklim pjesët e përdorura, do të përfitojnë ulje për blerjet që bëjnë. /tvklan.al

“”Burimi informacionit @TvKlan: Lexo me shume ne : www.botasot.al “”

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com