Për herë të parë në 15 muaj Japonia nuk raporton asnjë viktimë nga koronavirusi

Për herë të parë në 15 muaj Japonia nuk ka regjistruar asnjë viktimë nga koronavirusi.

Sipas autoriteteve lokale kjo nuk kishte ndodhur që nga 2 gushti i vitit 2020.

Ministria e Shëndetësisë bën me dije se të dielën u regjistruan 162 raste të reja, ndërsa kulmi ditor i viktimave u regjistrua në mes të muajit maj, me 200 vdekje.

Ndërkohë sipas të dhënave të bëra të ditura nga qeveria rreth 73% e popullsisë është vaksinuar nga Covid-19.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.