“Për ty, të gjithë të kanë faj, edhe Thaçi që është në burg”, kreu i veteranëve të UÇK kundër Kurtit: Lësho rrugën dhe të zgjidhet një kryeministër i unitetit

Ushtruesi i detyrës së kryetarit të OVL-UÇK-së, Faton Klinaku, ka reaguar ashpër ndaj kryeministrit Albin Kurti, i cili në një konferencë për media ka përmendur ish-presidentin Hashim Thaçi. Duke iu referuar qëndrimeve të Kurtit, sipas Klinakut, fajet kryeministrit ia kanë ndërkombëtarët, madje dhe ish-presidenti Hashim Thacci, që ndodhet në paraburgim në Hagë. “Të gjithë t’kanë […] Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :Bota Sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts