Përballja me koronavirusin, ja sa pacientë po marrin trajtim në spitalet e Kosovës

111 pacientë janë duke marrë shërbim mjekësor në spitalet e Kosovës, për shkak të betejës me koronavirusin.

Mësohet se 59 janë të konfirmuar COVID-19 pozitivë, 72 me oksigjeno-terapi dhe 2 në gjendje të rënduar shëndetësore.

Në QKUK janë të shtruar 36 pacientë më COVID-19 pozitivë.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.