Përdhunimi i 2 kushërirave të mitura, 9 të arrestuar gjatë natës

Për përdhunimin e dy kushërinjve 10 dhe 12 vjeç që ndodhi në gusht në Parco Verde di Caivano, karabinierët e Napolit ekzekutuan urdhrat e arrestit ndaj shtatë të miturve dhe dy të rriturve.

Urdhrat e ekzekutuar gjatë natës, janë dhënë nga gjyqtari hetues në Gjykatën për të Mitur të Napolit dhe nga gjyqtari hetues në Gjykatën e Napolit të Veriut, me kërkesë të prokurorëve përkatës.

Magjistratët po rindërtojnë dhunën e ndodhur “në disa raste” në bashkinë në periferi të kryeqytetit të Campania.

Hetimet kanë nisur në gusht kur familjarët e kushërirave kanë paraqitur një denoncim tek karabinierët.

Konfirmimi i dhunës, do të ishte bërë edhe nga vizitat mjekësore në dy spitalet e qytetit.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts