“Përfaqësues të opozitës dhe PL, këshilltarë në bashkitë e vendit”/ Meta: Transparencë për çdo para të shpenzuar

Kryetari i Partisë së Lirisë, Ilir Meta nëpërmjet një postimi në “Facebook”, është shprehur se tashmë përfaqësues të opozitës dhe Partisë së Lirisë janë këshilltarë në të gjitha bashkitë e vendit.

Në këtë mënyrë thekson Meta duhet të nisë përgatitja në mënyrë që transparenca dhe llogaridhënia të nisë që ditën e parë të konsultimit të Këshillave Bashkiakë.

STATUSI:

Përfaqësues të opozitës dhe të Partisë së Lirisë tashmë janë këshilltarë në të gjitha bashkitë e vendit, ndaj ne duhet të përgatitemi që tani në mënyrë që transparenca dhe llogaridhënia të nisë që ditën e parë të konstituimit të këtyre Këshillave Bashkiake.

Të nisë transparenca për gjithçka që ka ndodhur në të shkuarën me buxhetin e bashkive dhe llogaridhënie absolute për çdo para që do të shpenzohet nga sot e në të ardhmen.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts