Përfaqësuesi i lartë i NATO-s: Nuk na shqetësojnë talebanët në Afganistan, por ISIS

“Nuk janë talebanët ata që na shqetësojnë, por ISIS”. Kështu deklaroi përfaqësuesi i Lartë i NATO-s në Afganistan Stefano Pontecorvo. “Talibanët – shpjegon ai – duhet të dëshmojnë se e kanë situatën nën kontroll.

Por në fakt nuk e kanë dhe kjo jo për fajin e tyre, por sepse sistemi i sigurisë së vendit është shembur”.

Ai sqaroi më tej se prioritet është dialogu me të gjithë dhe rihapja e ambasadave. “Nuk ka kushte të nevojshme sigurie dhe ISIS është një kërcënim real”, pohoi ai.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com