Përfshihet nga flakët fabrika e prodhimit të lëngjeve në Libohovë, ndërhyjnë zjarrfikësit

perfshihet nga flaket fabrika e prodhimit te lengjeve ne libohove nderhyjne zjarrfikesit
perfshihet nga flaket fabrika e prodhimit te lengjeve ne libohove nderhyjne zjarrfikesit

Fabrika e prodhimit të lëngjeve në Libohovë është përfshirë nga flakët. Bëhet me dije se një shkëndijë zjarri është bërë shkak për flakët.

Për pasojë janë shkaktuar dëme të konsiderueshme materiale.

Sakaq në vendin e ngjarjes kanë shkuar forcat zjarrfikëse të Libohovës, Gjirokastrës e Dropullit të të cilët kanë vënë nën kontroll zjarrin.

Libohovë/Informacion paraprak

Rreth orës 14:30, në aksin rrugor Sofratik-Libohovë, ka rënë zjarr në një fabrikë dhe për pasojë janë shkaktuar vetëm dëme materiale. Shërbimet e Policisë dhe të zjarrfikëses kanë shkuar menjëherë në vendin e ngjarjes dhe kanë bërë të mundur fikjen e zjarrit. Paraprakisht dyshohet se zjarri ka rënë aksidentalisht. Grupi hetimor po punon për sqarimin e plotë të rrethanave të ngjarjes.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts