Përfshihet nga flakët ferma në Gjermani, digjen të gjalla mbi 55 mijë kafshë

Më shumë se 55.000 derra kanë ngordhur si pasojë e një zjarri që përfshiu një fermë në Gjermani, thanë pronarët e fermës.

Zjarri shpërtheu në një nga ndërtesat në fermë në Alt Tellin, në verilindje të Gjermanisë, por përhap me shpejtësi përmes ventilimit dhe shkatërroi derën në të cilën ndodheshin kafshët.

Shkaku i zjarrit nuk dihet dhe vetëm rreth 1,300 derra u shpëtuan. Grupet e demonstruesve me posterë “Stop torturimit të kafshëve” u mblodhën në vendin e ngjarjes, shkruajnë mediat e huaja.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *