Përfshihet nga flakët një sipërfaqe me shkurre e pemë frutore në Belsh, rrezikohen disa banesa

perfshihet nga flaket nje siperfaqe me shkurre e peme frutore ne belsh rrezikohen disa banesa
perfshihet nga flaket nje siperfaqe me shkurre e peme frutore ne belsh rrezikohen disa banesa

Një vatër zjarri është përhapur me shpejtësi duke djegur një sipërfaqe në fshatin Kajan në Belsh. Zjarrfikësit të Belshit, Cërrikut dhe të Kuçovës janë angazhuar për të neutralizuar flakët.

Flakët janë përhapur me shpejtësi të ndihmuar edhe nga era, teksa janë djegur shkurre dhe pemë frutore, ndërsa theksohet se në rrezik janë edhe disa banesa.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts