Përfshihet nga flakët oborri i banesës në Gjirokastër/ Policia nis hetimin, zjarrfikësja në vendin e ngjarjes

perfshihet nga flaket oborri i baneses ne gjirokaster policia nis hetimin zjarrfikesja ne vendin e ngjarjes
perfshihet nga flaket oborri i baneses ne gjirokaster policia nis hetimin zjarrfikesja ne vendin e ngjarjes

Oborri i një banese në lagjen Zinxhiria në Gjirokastër është përfshirë nga flakët pasditen e kësaj të premte.

Sipas informacioneve nga gazetarja Brikena Metaj, fatmirësisht nuk ka persona të lënduar pasi janë në emigrim.

Ndërkohë që pas njoftimit për zjarr, mjeti i zjarrfikëses është nisur drejt banesës dhe ka vënë nën kontroll flakët.

Lagjja Zinxhira njihet edhe zi zonë ku banon komuniteti rom, teksa ende nuk dihet shkaqet e zjarrit.

Policia ka ngritur një grup hetimi i cili po punon për të zbardhur detajet.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts