Përfshihet nga flakët spitali COVID në Rusi, plagosen të paktën 5 persona

Të paktën 5 persona kanë mbetur të plagosur pasi një spital rus që trajtonte pacientë me COVID u përfshi nga flakët.

Lajmi është bërë i ditur për agjencinë TASS nga Ministria e Situatave Emergjente të atij vendi.

Sipas deklaratës, zjarri i cili u përhap në pesë metra katrorë është shuar dhe 112 persona janë evakuuar.

Siç ka thënë burimi për agjencinë TASS, zjarri ka rënë në katin e katërt të spitalit pasi u dogjën disa sende personale.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.