Përfundojnë bisedimet Ukrainë-Rusi

15:22 28/02/2022

Pas rreth 3 orësh kanë përfunduar bisedimet mes Rusisë dhe Ukrainës. Takimi mes dy delegacioneve u zhvillua në Bjellorusi.

Ukraina kërkonte armëpushim të menjëhershëm dhe tërheqjen e forcave ruse. Deri tani nuk dihet nëse është arritur ndonjë marrëveshje.

Në vijim priten detaje. /tvklan.al

Burimi informacionit @TvKlan: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *