Përfundon raundi i katërt i bisedimeve Rusi-Ukrainë, zyrtarët ukrainas: Negociatat vazhdojnë, por kemi vendosur të marrim një ‘pauzë teknike’

Negociatori ukrainas, Mykhailo Podoliak, tha se është marrë një “pauzë teknike” në bisedimet Ukrainë-Rusi deri të martën.

“Për punë shtesë në nëngrupet e punës dhe sqarimin e përcaktimeve individuale. Negociatat vazhdojnë,” tha Podoliak.

Më herët sot, presidenti ukrainas Volodymyr Zelensky i përshkroi ato si bisedime të vështira.

Podoliak tha se seanca e katërt po mbahej praktikisht, jo personalisht, me ekipin negociues ukrainas në Kiev.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.