Përfundon rinumërimi i votave për bashkinë Belsh, KAS shpall fitues kandidatin e PS

Ka përfunduar rinumërimi i votave për bashkinë Belsh, ku rzulton se kandidati i PS Arif Tafani mori 4.564 vota dhe kandidati i “Bashkë Fitojmë” Bedri Qypi mori 4.515.

Në numërimin e parë, diferenca mes dy kandidatëve ishte 40 vota, ndërkohë pas rinumërimit diferenca u shtua me 9 vota të tjera, duke shkuar kështu në 49, në favor të kandidatit Tafani.

Gjithashtu, “Bashkë Fitojmë” kërkoi që rezultatit final t’i hiqeshin votat e burgut të Kosovës në Rrogozhinë, por se një kërkesë e tillë është rrëzuar nga KAS.

[embedded content]

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts