Përgjaket aeroporti i Kabulit, raportohet për 5 viktima, mijëra afganë tentojnë të arratisen nga vendi

AFGANISTAN

Tensionet në aeroportin e Kabulit kanë shkaktuar 3 viktima. Mediat e huaja raportojnë se nuk dihet nga kanë ardhur të shtënat teksa dyshohet se ato kanë ndodhur në terminalin e pasagjerëve.

Dëshmitarë konfirmojnë se kanë parë trupa të përgjakur të shtrirë në tokë teksa mijëra afganë kërkojnë të kapin një fluturim për t’u larguar nga vendi.

Ditën e djeshme talebanët morën kontrollin e Afganistanit teksa qeveria ka rënë me ikjen e Presidentit Ashraf Ghani në Taxhikistan.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.