“Përgjigjet shabllon sa për të kapur afatet”, KLSH paralajmëron zbarkim në Kadastër

Pas problematikave të raportuara lidhur me kolapsin në sistemin online në Kadastër, BalkanWeb mëson se të hënë do të zhvillohet një kontroll tërësor. Ndërsa ditën e sotme është dërguar njoftimi për të vënë në dispozicion materialet.

Tematika është digjitalizimi ku ankesat kanë qenë të shumta për një kolaps të sistemit. Ndër ankesat kryesore është fakti i përgjigjeve ‘shabllon’ për të qenë brenda afatit ose mos kthim përgjigje. Kontrolli emergjent është ngritur me prioritet me urdhër të kryetarit Arben Shehu.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts