Përgjysmohen rastet e reja me Covid-19 në Kosovë, rritet ndjeshëm numri i viktimave në 24 orë

Situata e rasteve të reja me  Covid-19 në Kosovë duket se po shkon drejt stabilizimit ku në 24 orët e fundit janë raportuar 489 raste të reja  nga 890 që ishiin një ditë më parë.

Ndërkohë e njëjta gjë nuk mund të thuhet për fatalitetet të ciilat vazhdojnë të jenë të larta ku vetëm në 24 orët e fundit 28 qytetarë e kanë humbur betejën me virusin.

Në total numri i rasteve aktive është 25.290.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com