Përhapja e Omicron, anulohet për të dytin vit radhazi parada e karnavaleve në Rio de Janeiro

Autoritetet e Rio de Janeiro-s kanë vendosur të anulojnë paradat tradicionale të karnavaleve, për shkak të përhapjes së Omicron në vend.

Kryetari i bashkisë Edurado Paes, konfirmoi se nuk do të zhvillohen as këtë vit.

Kujtojmë se ky është viti i dytë që karnavalet në Rio anulohen për shkak të pandemisë COVID.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.