Përhapja e varianteve të reja të COVID-it, Zvicra ndërmerr masa të reja, ja për çfarë bëhet fjalë

Zvicra ka njoftuar masa të reja kufizuese që prekin më së shumti të pavaksinuarit. Kjo shihet si një masë për të frenuar më tej përhapjen e virusit.

Sipas medieve të huaja, vendi do të shtrëngojë masat kundër COVID-19 mes të një situate të përkeqësuar, njoftoi qeveria të premten pasdite.

Masat do të zbatohen nga e hëna, më 20 dhjetor.

Masat më të ashpra të parashikuara fundjavën e kaluar, që përfshinin mbylljen e plotë të bareve, restoranteve dhe eventeve, si duket janë anuluar.

Sipas rregullave të reja, vetëm personat e vaksinuar dhe të shëruar do të kenë mundësi të hyjnë në restorante, objekte kulturore, sportive dhe evente të tjera

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *