Përhapja masive e variantit Delta, Britania zgjeron fushatën e vaksinimit te grupmosha 16 e 17 vjeç

Britania e Madhe do të shtrijë fushatën e saj të vaksinimit anti-Covid për grupmoshën 16 dhe 17-vjeç, për shkak të rritjes së infektimeve nga përhapja masive e variantit Delta.

Ministri i Shëndetësisë, Sajid Javid, në një deklaratë për shtyp bëri me dije se autoritetet po përgatiten që procesi i të realizohet sa më shpejt të jetë e mundur.

“Unë i kam kërkuar Autoritetit Publik Britanik që të përgatiten për vaksinimin e grupmoshës 16-17 vjeç sa më shpejt të jetë e mundur”, ka thënë Javid.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *