Përkeqësohet situata në Kosovë, mbi 1 mijë raste aktive me COVID-19

KOSOVA

Kosova ka regjistruar mbi 1 mijë raste aktive me COVID-19. Hera e parë pas disa muajsh që tashmë Kosova e kalon këtë shifër dhe duket se situata po përkqeësohet me pandeminë.

Po ashtu edhe rastet ditore me COVID-19 po shtohen.

Ndërkohë vaksinimi vijon, pork jo nuk po ndihmon aspak në rritjen e shifrave. 469 mijë e 857 qytetarë e kanë marrë të paktën një dozë të vaksinës në Kosovë, kurse 164 mijë e 290 qytetarë i kanë marrë të dyja.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.