Përleshjet në Kuvendin e Kosovës, Lushtaku paralajmëron padi ndaj anëtarëve të Qeverisë Kurti

Deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës, Mërgim Lushtaku, ka paralajmëruar se do të paraqesë padi ndaj zëvendëskryeministrit të Kosovës, Besnik Bislimi, ministres së Drejtësisë, Albulena Haxhiu, dhe ministrit të Financave, Punës dhe Transfereve, Hekuran Murati, pas përleshjeve fizike në seancën plenare të Kuvendit të Kosovës më 13 korrik. Në një konferencë për media të mbajtur […] Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :Bota Sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts