Përmbyset autobusi në një autostradë në Bolivi, 6 të vdekur

Gjashtë persona u vranë dhe rreth 20 u plagosën pasi një autobus pasagjerësh u përmbys në jug të Bolivisë, thanë burimet zyrtare.

“Një autobus që po udhëtonte nga qyteti i Sucre, në departamentin bolivian të Chuquisaca, për në La Paz u fut me shpejtësi në një kthesë, gjë që shkaktoi aksidentin,” tha koloneli Jose Luis Assaf.

Shumica e të plagosurve u transferuan në Potosi, kryeqyteti i departamentit të Potosit, për trajtim.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts