Përmbyset trageti në Spanjë, 25 të plagosur, 10-vjeçari në gjendje të rëndë (Video)

Një traget u rrëzua jashtë ishullit spanjoll Ibiza mbrëmë, duke plagosur 25 persona , dy prej të cilëve rëndë, përfshirë një

Sipas mediave lokale, anija e trageteve San Gëann e kompanisë gjermane të anijeve FRS, operon me rrugë midis Ibiza dhe Formentera , më e vogla e Ishujve Balearikë Spanjoll.

Ajo ishte duke u nisur nga porti i Ibizës në orën 21:30 mbrëmë kur u rrëzua në ishullin Es Malvins, tha FRS në një deklaratë.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.