Përmbytet anija në Libi, 15 emigrantë humbën jetën

Të paktën 15 emigrantë humbën jetën në ujërat e Libisë, pasi anija me të cilën po lëviznin është përmbytur.

Komisioni i Lartë i Kombeve të Bashkuara për Refugjatët, bëri me dije se trupat e 15 viktimave u gjetën nga dy anije të cilët mbërritën mbrëmjen e së hënës në bazën detare në Tripoli.

Ndërkohë bëhet me dije se 117 persona të tjerë kanë mbijetuar dhe iu është dhënë ndihma mjekësore.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *