Përmbytje në Australi, kanguri i vogël shpëtohet nga ujërat e mbushura me krokodilë (Video)

permbytje ne australi kanguri i vogel shpetohet nga ujerat e mbushura me krokodile video
permbytje ne australi kanguri i vogel shpetohet nga ujerat e mbushura me krokodile video

Policia në Australi ka shpëtuar një kangur të vogël nga ujërat me krokodilë gjatë fundjavës në Burketown.

Kanguri u pa duke notuar pranë dy krokodilëve të mëdhenj nga një pilot helikopteri, i cili njoftoi policinë e Queensland.

Shirat e rrëmbyeshëm shkaktuan përmbytje rekord në rajon, me autoritetet lokale që thanë se banorët duhej të transportoheshin me avion në vende të sigurta.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts