Përmbytje në Spanjë, shihni se si uji merr me vete çfarë t’i dali përpara (VIDEO)

Reshje të dendura shiu kanë përshkruar Spanjën këto ditë, duke shkaktuar përmbytje në disa qytete.

Në vetëm gjysmë ore, reshjet e shiut kanë shkaktuar rrëshqitje dheu dhe përmbytje në Alcanar. Në pamjet e publikuar në rrjetet sociale, shihet se si uji vërshon nëpër rrugica, ndërsa makina të tëra mbeten të bllokuara.

Deri më tani nuk ka raportime për viktima, ndërsa autoritetet kanë kërkuar nga banorët që të mos dalin në rrugë dhe të qëndrojnë në shtëpi deri në përmirësimin e situatës.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *