Përmbytje në Tennessee të SHBA-ve, ndërrojnë jetë 15 persona, mes tyre dy foshnja binjake

Të paktën 15 persona kanë ndërruar jetë nga përmbytjet në Tennessee, mes të cilëve dhe dy foshnje binjakë.

Binjakët shtatë muajsh, të quajtur Rayan dhe Reiligh Rigney, u larguan nga baba ii tyre, pasi apartamenti ku jetonin u përmbyt. Sipas babait të fëmijëve, shirat e rrëmbyeshëm shkëputën vogëlushët nga krahët e tij dhe ata më pas, u mbytën nga rrjedhat e forta.

Pasojat që janë shkaktuar nga përmbytjet janë të mëdha. Shtëpi të shumta janë shkatërruar, një urë gjithashtu është shembur, ndërsa dhjetëra persona janë lënduar.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.