Përmbytjet masive në Malajzi, shkon në 14 numri i viktimave

Është rritur numri i viktimave për shkak të përmbytjeve në Malajzi. Deri më tani të paktën 14 njerëz kanë vdekur dhe dhjetëra të tjerë janë zhvendosur.

Prej ditësh vendi është përfshirë nga shira të rrëmbyeshëm , duke bllokuar një pjesë të qyteteve dhe fshatrave.

 122312281 Gettyimages 1237349496

Për shkak të kësaj situata ka pasur shumë kritika nga ana e qeverisë, ndërsa shtohet frika se numri i viktimave mund të rritet gjatë orëve në vijim.

Permbytje

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.