Përmbytjet në Bosnjë e Hercegovinë, evakuohen 13 qytetarë, ekipet e kërkim-shpëtimit në terren për të normalizuar situatën

Përmbytjet në Bosnjë e Hercegovinë kanë arritur në një stad të qëndrueshëm, megjithatë, disa zona paraqesin ende rrezikshmëri.

Në Tuzlë, janë duke u kërcënuar banesat. Situata është e vështirë edhe në Zhivinice, ku janë evakuar 13 qytetarë. Në Sarajevë, uji po tërhiqet në shtretërit e tij.

Ekipet e shpëtimit sakaq, ndodhen në terren dhe po merren me riparimin e dëmeve të përmbytjes. Në zonën e Konjiqit dhe Jabllanicës, gjendja është stabilizuar, ndërsa shumicës së qyteteve i është rikthyer energjia elektrike.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.