Përmbytjet në Indonezi e Timorin Lindor, shkon në 71 bilanci i viktimave

Indonezia dhe Timori Lindor po përballen me një tragjedi për shkak të motit të keq që ka sjellë përmbytje.

71 viktima numërohen deri më tani si dhe 50 të të tjerë që nuk gjenden dhe janë shpallur të zhdukur.

Ndërkohë mijëra shtëpi janë nën ujë dhe kjo nuk është hera e parë që Azia Juglindore goditet nga të tilla fatkeqësi natyrore.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *