Përmbytjet shkatërruese në Indi dhe Nepal, mbi 150 persona humbën jetën, dhjetëra të zhdukur

Prej disa ditësh India dhe Nepali po përballen me përmbytje të mëdha si edhe rrëshqitje të tokës, ndërsa mijëra shtëpi janë bllokuar.

Më shumë se 150 persona kanë humbur jetën në Indi dhe Nepal.

Gjithashtu, autoritetet bëjnë me dije se dhjetëra persona janë zhdukur.

Departamenti Meteorologjik në Indi ngriti alarmin për përkeqësim të motit duke parashikuar reshje të mëdha në vend. Si pasojë e përkeqësimit të motit autoritetet urdhëruan mbylljen e shkollave, ndërsa ndaluan të gjitha aktivitetet në vend.

Kujtojmë se në 2018 rreth 500 persona humbën jetën për shkak të përmbytjeve.

Nd
Nd

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *