Përmirësim i lehtë i situatës së Covid-19 në Kosovë, 703 raste të reja në 24 orë, ulet numri i viktimave

Është ulur numri i infektimeve me Covid-19 në Kosovë.

Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon nga 10.851 testime, 703 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19.

Po ashtu gjatë 24 orëve të fundit 19 qytetarë e kanë humbur betejën me virusin..

Në total numri i rasteve aktive është 20.652.

Ndërkohë prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 975.279 doza të vaksinës.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *