Përmirësohet ndjeshëm situata e Covid-19 në Kosovë/ Regjistrohen vetëm 15 raste të reja, asnjë viktimë gjatë 24 orëve

Duket se situata e Covid-19 në Kosovë tashmë prej ditësh po sheh përmirësime të dukshme. Ministria e Shëndetësisë raporton se gjatë 24 orëve 15 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19. Po ashtu pozitive është situata edhe për sa i përket fataliteteve ku asnjë qytetar nuk ka humbur jetën.

Bëhet me dije se në 24 orët e fundit janë dhënë 7.726 doza të vaksinës kundër COVID-19 ndërsa prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 1.497.408 doza të vaksinës.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *