Përmirësohet ndjeshëm situata e Covid-19 në Kosovë, regjistrohen vetëm 7 raste të reja dhe 1 viktimë gjatë 24 orëve

Numri i rasteve të reja më Covid-19 në Kosovë ka shënuar një rënie drastike gjatë 24 orëve të fundit. Ministria e Shëndetësisë bën me dije se  vetëm 7 qytetarë kanë rezultuar pozitivë.

Gjatë 24 orëve të fundit, është shënuar 1 rast i vdekjes.

Në 24 orët e fundit janë dhënë 5.041 doza të vaksinës kundër COVID-19. Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 1.379.793 doza të vaksinës.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *