Përmirësohet situata e Covid-19 në Itali/ Regjistrohen mbi 3 mijë raste të reja, përgjysmohet numri i viktimave gjatë 24 orëve

Italia ka regjistruar  3,023 raste të reja me Covid-19 gjatë 24 orëve. Ndërkohë që është ulur ndjeshëm  numri i viktimave ku 20 qytetarë nuk e kanë fituar dot betejën me virusin nga 41 që ishin një ditë më parë.

Ndërkohë incidenca javore e rasteve të Covid në nivel kombëtar në Itali vazhdon të ulet, duke arritur në 34 për njëqind mijë banorë (27 shtator-3 tetor) krahasuar me 39 javën e kaluar.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.