Përmirësohet situata e Covid-19 në Kosovë/ 259 raste të reja në 24 orë, ulet ndjeshëm numri i viktimave

Kosova ka regjistruar ditën e sotme 259 raste të reja me COVID-19.

Sipas raportit 11 qytetarë të Kosovës kanë humbur betejën me Koronavirusit brenda ditës.

Njoftimi i plotë:

Në 24 orët e fundit janë dhënë 18.555 doza të vaksinës kundër COVID-19.

ℹ Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 1.147.803 doza të vaksinës.

ℹ Deri më sot 425.551 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë.

ℹ Nga 6.630 testime, 259 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19.

ℹ Gjatë 24 orëve të fundit, janë shënuar 11 raste të vdekjes.

ℹ Sot janë shëruar 850 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 144.183.

ℹ Në total numri i rasteve aktive është 11.862.

(Balkan Web)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts