Përpjekje e re për të shpëtuar civilët nga fabrika Azovstal

perpjekje e re per te shpetuar civilet nga fabrika azovstal
perpjekje e re per te shpetuar civilet nga fabrika azovstal 1

10:48 06/05/2022

Një zyrtar i lartë ukrainas ka thënë se po vijon një tentativë e re këtë moment për të evakuuar civilët që janë bllokuar me luftëtarët ukrainas në fabrikën e çelikut Azovstal në Mariupol.

Andriy Yermak, kreu i stafit presidencial nuk dha detaje mbi progresin e operacionit dhe premtoi se do të përditësojë më vonë situatën.

Sekretari i Përgjithshëm i OKB-së, Antonio Guterres u shpreh gjatë Këshillit të Sigurimit të enjten se “faza e re e shpëtimit të njerëzve nga Azovstal po vijon”./tvklan.al

Burimi informacionit @TvKlan: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts