Përpjekje për arritjen e një armëpushimi në Gaza, drejtori i CIA-s në Egjipt, takohet me presidentin

perpjekje per arritjen e nje armepushimi ne gaza drejtori i cia s ne egjipt takohet me presidentin
perpjekje per arritjen e nje armepushimi ne gaza drejtori i cia s ne egjipt takohet me presidentin

Vëmendja e të gjithëve kthehet nga Katari të mërkurën për një raund tjetër të bisedimeve për armëpushim në Gaza.

Para zhvillimit të bisedimeve, drejtori i CIA-s amerikane, Ëilliam Burns ka mbërritur në Egjipt, ku ka zhvilluar një takim në lidhje me presidentin Abdel Fattah el-Sisi.

El-Sisi ripohoi qëndrimin e tij për të kundërshtuar operacionet ushtarake të Izraelit në Gaza dhe theksoi rëndësinë e një zgjidhjeje me dy shtete, si dhe parandalimin e zgjerimit të konfliktit në rajon.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : Bota Sot News botasot.co

Spread the love

Similar Posts