Përplasen dy trena në Angli, të paktën 12 të plagosur

Dy trena janë përplasur në një kryqëzim hekurudhor në Witlshire.

Si pasojë, 12 pasagjerë janë plagosur, ndërsa për fat të mirë, deri më tani nuk ka asnjë viktimë.

Aksidenti ndodhi në tunelin Fisherton midis Andover dhe Salisbury.

Autoritetet kanë mbledhur të gjitha të dhënat nga vendngjarja dhe do të hetojnë dinamikën e kësaj ngjarje të rëndë.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.