Përplasi Rejën në tokë, reagon lojtari i Çekisë: E pashë në…


Trajnerin e Kombëtares e ndoqi edhe ditën e djeshme në miqësoren ndaj Çekisë, tersi i rrëzimit. Kjo është hera e dytë që tekniku italian rrëzohet në dy ndeshjet e fundit, pas përplasjes nga kundërshtarët.

pjimage (12)

Ndaj Çekisë, ishte Vladimir Kufal, i cili e përplasi Rejën, me këtë të fundit që u rrëzua në tokë. Për këtë foli edhe vetë lojtari çek, i cili u shpreh: “Edhe njëherë unë i kërkoj falje trajnerit të Shqipërisë, Edi Rejës. E pashë në momentin e fundit dhe nuk mund ta ndaloja dot.”, u shpreh Kufal.

Kujtojmë se Shqipëria u mposht ditën e djeshme në miqësore nga Çekia me rezultatin 3-1.

PANORAMASPORT.AL

© Panorama.al Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.