Përplasja e 2 automjeteve te “Mbikalimi i Patokut”, 6 të plagosur, ja çfarë thotë policia

KURBIN

Pesë persona të plagosur është bilanci i aksidentit të ndodhur mbrëmjen e kaluar në Laç. Një prej shoferëve dhe 5 pasagjerë janë dërguar në spital.

Aksidenti ndodhi rreth orës 22:00, në vendin e quajtur “Mbikalimi i Patokut”, ku janë përplasur dy automjete me drejtues shtetasit V. N. dhe A. H.

Për pasojë janë lënduar dhe ndodhen në spital për ndihmën e nevojshme mjekësore, drejtuesi V. N. dhe pasagjerët në të dy mjetet shtetasit D. D., V. D., E. P., P. D. dhe B. D., jashtë rrezikut për jetën.

Grupi hetimor në vendin e ngjarjes vazhdon veprimet hetimore për zbardhjen e plotë të rrethanave të aksidentit.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts