Përplasja me policinë/ “E goditën në kokë”, del fotoja e personit që humbi jetën sot në kampin Ashraf (FOTO)

Personi që shihni në foto është viktima, që ka humbur jetën brenda kampit Ashraf, ndërsa thuhet se ai ka vdekur pas përplasjeve sot me policinë. Bëhet fjalë për shtetasin Ali Mostashari, 65 vjeç.

Kjo gjë u konfirmua edhe nga avokati i këtij kampi, Genc Gjokutaj. Në pretendimet e tyre, banorët e kampit thonë se viktima humbi jetën pasi u godit nga policia në kokë, si dhe nga përdorimi i gazit lotsjellës.

Viktima

  • foto galeri

Ndërkohë, viktima ndodhet në morgun e spitalit të këtij kampi, ndërsa do transportohet me autoambulancë për t’iu ushtruar ekspertizës mjeko-ligjore.

  • foto galeri
  • foto galeri

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts