Përplasja në Kuvend, Çuçi sqaron opozitën për Florian Coldean: Ka qenë ish-zyrtar i shërbimeve inteligjente, kryeministri e largoi

perplasja ne kuvend cuci sqaron opoziten per florian coldean ka qene ish zyrtar i sherbimeve inteligjente kryeministri e largoi
perplasja ne kuvend cuci sqaron opoziten per florian coldean ka qene ish zyrtar i sherbimeve inteligjente kryeministri e largoi



































Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Bledi Çuçi ka dënuar gjuhën e përdorur nga Kreu i Grupit të opozitës gjatë seancës së sotme.

[embedded content]

“Nuk mundet asnjë deputet të flasë me atë gjuhë dhe të akuzojë me atë gjuhë”, tha Çuçi.  “Koha kur Damir Fazllic ulej në Këshilli  e Sigurisë ka kaluar. Nuk ka krahasim të marrësh një njeri nga llumi i mafies sllave e ta vendosesh në krye të Këshillit të Sigurisë”, deklaroi kreu i grupit të PS.

Në përgjigje të akuzave të kryetarit të grupit të opozitës për ish-zyrtarin rumun, Florian Coldea Çuçi sqaroi:

“Personi për të cilin kryetari i grupit kërkoi interpelancë është një ish-zyrtar i lartë i shërbimeve inteligjente, me gradën gjeneral që ka udhëhequr procese që lidhen me luftën kundër korrupsionit. Kryeministri shqiptar e ka marrë në këtë pozicion kur nuk ishte më në atë detyrë. Në momentin që kryeministri e ka marrë vesh këtë gjë, e ka larguar. Nëse akuzohet në vendin e tij, kjo është çështje e tij”, tha Çuçi.

AKUZAT E BARDHIT

Me heret gjate fjales se tij, Gazment Bardhi kerkoi shpjegime per rolin e Florian Coldeas, ish agjentit te sherbimeve inteligjente, rumune, i cili ka punuar si keshilltari i kryeministit Rama.

Gazment Bardhi: (Lindita Nikollës) Nuk di kush ka vendosur të tallet me ty dhe të jep këto koncepte që në shkruan në shkresa zyrtare por interpelanca është mjet llogaridhënie. Kryeministri i detyruar t’i përgjigjet kërkesave për interpelancë.

Keni kthyer në rregull përjashtimin nga interpelancat sepse kemi një kryeministër frikacak që ka frikë të japë llogari për lidhje me krimin e organizuar dhe aferat ku vetëpërfshihet nga dita e parë kur është emëruar kryeministër.

Kemi kërkuar interpelancë sepse ka dokumente zyrtare që Rama ka emëruar këshilltar një agjent të agjencive të sigurisë rumune si dhe është i lidhur me një linjë trafiku ndërkombëtar droge.

Nuk e thirrëm ta pyesim nëse ka qenë në festa me kokainë apo mjete të tjera të kënaqësisë që vetëm ai i njeh, siç raportojnë mediat rumune. E ka marrë për t’i bërë masazh? Na thuaj moj zonjë për çfarë kanë paguar 7 mijë euro në muaj shqiptarët, për çfarë e ka këshilluar ai kryeministrin?.

NDIQE LIVE “PANORAMA TV” <!–

–> © Panorama.al Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts